Луцькі муніципали розповіли, як штрафуватимуть порушників правил паркування


Паркування недобросовісних водіїв із порушеннями усіх можливих норм і правил у Луцьку вже давно переросло в серйозну проблему. Для протидії цьому явищу Департамент муніципальної варти Луцької міської ради запровадив сучасну європейську систему накладання штрафів на водіїв-порушників.

Вже з 16 квітня перші три інспектори муніципальної варти вийдуть на вулиці Луцька і зможуть не тільки фіксувати факти порушень правил зупинки, стоянки та паркування автомобілів, але і одразу роздруковувати повідомлення чи постанови про порушення і вручати їх водіям, або ж прикріплювати їх на лобовому склі автомобілів, як це прийнято в країнах Європи та США.

Луцьк – перше місто в Україні, де запроваджують сучасну електронну систему для фіксації порушень і накладання штрафів. У двох інших містах країни, де муніципали вже працюють із порушниками правил паркування, протоколи виписуються вручну, що значно уповільнює роботу. Як відбуватиметься процес фіксації порушень та накладання штрафів, ми вирішили довідатися завчасно, отримавши роз’яснення від працівників Департаменту і оглянувши роботу в тестовому режимі.
Нагадаємо, з 27 вересня 2018 року вступив в дію Закон України, згідно із яким на Департамент муніципальної варти Луцької міської ради поклали функції контролю за дотриманням правил паркування у місті. Інспектори з паркування тепер уповноважені складати протоколи про адміністративні порушення за неправильне паркування транспортних засобів.

Як працюватиме нова система контролю і накладання штрафів

Новий закон дозволяє накладати штрафи за порушення правил паркування після виявлення та фотофіксації доказу порушення. Тому інспектори муніципальної варти більше не мають необхідності чекати появи водія, щоб скласти протокол про вчинення адміністративного порушення. Вони фотографуватимуть факти порушення на робочий планшет, вводитимуть необхідні дані й одразу роздруковуватимуть припис про порушення та умови виплати штрафу із допомогою портативного принтера. Навіть за відсутності водія уся необхідна інформація у роздрукованому вигляді буде закріплена на лобовому склі автомобіля.
«В нас буде використовуватися система фотографування порушень, – розповів Віктор Денисюк, старший інспектор аналітично-інформаційних технологій Департаменту муніципальної варти Луцької міської ради. – До прикладу, якщо машина стоїть в забороненій зоні, інспектор сфотографує цей факт, введе необхідні дані на планшет й одразу роздрукує повідомлення про вчинення порушення на портативному принтері. Номерний знак транспортного засобу, на якому вчинили порушення, інспектор вводить в єдину базу МВС – національну автоматизовану інформаційну систему. Отримує інформацію про власника транспортного засобу, вводить дані в систему і одразу на місці друкує повідомлення, яке передає водіям, або, за їх відсутності, прикріплює до автомобіля. Фотодокази порушень теж вносяться в систему. У роздрукованому повідомленні вказується вся інформація про порушення, а також зазначено посилання на інтернет-ресурс.
На сайті Луцької міської ради буде діяти окремий сервіс під назвою «Постанови у справах про адміністративні правопорушення», доступний за адресою http://inspector.lutskrada.dov.ua.

Особа, яка отримала повідомлення про порушення, ввівши номер постанови про адміністративне порушення, вказаний зверху в повідомленні, і державний номерний знак транспортного засобу, отримає доступ до всієї інформації про правопорушення і передбачену суму штрафу, а також термін та умови його оплати».

Роботу нової системи фіксації та накладання штрафів продемонстрував Костянтин Губиш, інспектор Департаменту муніципальної варти
Які суми штрафів передбачено

За порушення правил зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а також порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками передбачено штраф у сумі 255₴

За порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а також порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, штраф становитиме 510₴

Законодавством передбачено пільговий період оплати штрафу. Протягом 10 банківських днів після скоєння адміністративного правопорушення порушник зможе оплатити лише 50% від вартості штрафу. У випадку несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання законної сили постанови про вчинене адмінправопорушення, постанова підлягає примусовому виконанню.
«Ми працювали над впровадженням системи в дію близько семи місяців у посиленому режимі, – зауважила директор Департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська. – Вирішили впровадити сучасну електронну систему роботи із використанням новітніх технологій, щоб отримати максимальний результат і працювати оперативно та якісно. Найближчим часом наші інспектори отримають посттермінали. Коли порушника буде виявлено на місці порушення, він зможе одразу своєю карткою оплатити штраф. Посттермінали працюватимуть також у Департаменті муніципальної варти, тож людям не потрібно буде бігти у відділення банку, вони зможуть здійснити всі необхідні процедури одразу і на місці. В Україні ми перші починаємо працювати за такою сучасною моделлю роботи і готові продемонструвати наші досягнення і поділитися досвідом із колегами з інших областей».
«Для реалізації проекту ми доклали чималих зусиль, – зауважив перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад. – Розробляли найсучаснішу систему роботи, аби йти в ногу з часом і використовувати сучасні технології, працювати прозоро і відкрито. Вся інформація про діяльність інспекторів та порушників буде знаходитися у відкритому доступі. А в Луцьку відбуватиметься ефективна і оперативна робота по боротьбі з правопорушниками, які створювали дуже багато проблем і водіям і пішоходам. Проблема недобросовісного паркування заважала всім і стала занадто поширеною. Тепер ми маємо ефективний інструмент, який дозволить розвантажити вулиці й автошляхи Луцька і полегшить життя як водіям, так і всім лучанам».

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/lutski-munitsypaly-rozpovily-iak-shtrafuvatymut-porushnykiv-pravyl-park/” Об этом сообщает ukr-izdat.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя